< Önceki | İçerik | Sonraki >

Desen oluşturma


image

Desen, katmanı veya seçimi doldurmak için kullandığınızda yinelenen veya döşenen görüntüdür. Photoshop çeşitli hazır ayar desenleriyle gelir.

Yeni desenler oluşturabilir ve farklı araç ve komutlarla kullanmak üzere bunları kitaplıklara kaydedebilirsiniz. Hazır ayar desenleri, Katman Stili iletişim kutusunun yanı sıra Boya Kovası, Desen Damgası, Düzeltme Fırçası ve Yama araçlarının seçenekler çubuğunda bulunan açılır panellerde görüntülenir. Açılır panel menüsünden bir görüntüleme seçeneği belirleyerek desenlerin açılır panellerde görüntülenme biçimini değiştirebilirsiniz. Hazır ayar yöneticisini kullanarak desen hazır ayarlarını da yönetebilirsiniz.


image

Görüntüyü hazır ayar deseni olarak tanımlama

Başa dön

1. Desen olarak kullanılacak alanı seçmek için açık herhangi bir görüntüde Dikdörtgen Seçim Çerçevesi aracını image kullanın. Geçiş Yumuşatma, 0 piksel olarak ayarlanmalıdır. Geniş görüntülerin kaba olabileceğine dikkat edin.

2. Düzen > Desen Tanımla'yı seçin.

3. Desen Adı iletişim kutusunda desen için bir ad yazın.

Not: Görüntüden alınan deseni kullanıyor ve diğer bir görüntüye uyguluyorsanız, Photoshop renk modunu dönüştürür.

image Photoshop, hazır ayar deseni tanımlamak için kullanabileceğiniz Illustrator formatı dosyaları kümesiyle gelir. Dosyayı açın, görüntü oluşturma seçeneklerinden birini belirleyin ve ardından deseni tanımlayın.


Daha Fazla Yardım Konusuimage


image Twitter™ and Facebook posts are not covered under the terms of Creative Commons. Yasal Uyarılar | Çevrimiçi Gizlilik İlkeleri


542