< Önceki | İçerik | Sonraki >

Sıvılaştır filtresi


image

Sıvılaştırma filtresine genel bakış

Sıvılaştır filtresi geliştirmeleri | Yalnızca Creative Cloud Sıvılaştırmayı akıllı filtre olarak uygulama | Yalnızca Creative Cloud Deformasyon araçları

Görüntüyü deforme etme Alanları dondurma ve çözme Kafeslerle çalışma

Arka görünümlerle çalışma Deformasyonları yeniden yapılandırma


image

Sıvılaştırma filtresine genel bakış

Başa dön


Sıvılaştır filtresi görüntünün herhangi bir alanını itmenizi, çekmenizi, yansıtmanızı, büzmenizi ve şişirmenizi sağlar. Oluşturduğunuz deformasyonlar ayrıntılı ya da etkileri çok güçlü olabilir, bu da Sıvılaştır komutunu sanatsal efektler oluşturmanın yanı sıra görüntüleri rötuşlamak için de güçlü bir araç yapar. Sıvılaştır filtresi kanal başına 8 ya da kanal başına 16 bitlik görüntülere uygulanabilir.


image

Sıvılaştır filtresini kullanarak görüntüyü deforme etme


image

Sıvılaştır iletişim kutusunda Sıvılaştır filtresi için araçlar, seçenekler ve görüntü önizlemesi vardır. İletişim kutusunu görüntülemek için Filtre > Sıvılaştır'ı seçin. CS6'da, daha fazla seçeneğe erişmek için Gelişmiş Mod'u seçin.


Adobe'nin önerdikleri Paylaşmak istediğiniz bir eğitim mi var?image

Using the Liquify filter to fix imperfections (Kusurların düzeltilmesi için Sıvılaştır filtresi kullanma)

Eddie Tapp, Fotoğrafçılar için Yazılım Sineması

Profesyonel fotoğrafçı ve eğitimci Eddie Tapp, bir giysi fotoğrafındaki kusurları düzeltirken temel araçları ve Sıvılaştır filtresi seçeneklerini size tanıtıyor.Önizleme görüntüsünü büyütme ya da küçültme

image Sıvılaştır iletişim kutusunda Yakınlaştırma aracını seçin ve yakınlaştırmak için önizleme görüntüsünün içinde tıklatın ya da sürükleyin; uzaklaştırmak için Alt tuşunu (Windows) ya da Option tuşunu (Mac OS) basılı tutarak önizleme görüntüsünün içinde tıklatın ya da sürükleyin. Alternatif olarak iletişim kutusunun en altındaki Yakınlaştırma metin kutusuna bir büyütme düzeyi girebilirsiniz.


Önizleme görüntüsünde gezinme

image Sıvılaştır iletişim kutusunda El aracını seçin ve önizleme görüntüsünün içinde sürükleyin. Alternatif olarak herhangi bir araç seçiliyken boşluk çubuğunu basılı tutun ve önizleme görüntüsünün içinde tıklatın.


image

Sıvılaştır filtresi geliştirmeleri | Yalnızca Creative Cloud


484

Başa dön

Photoshop'un Creative Cloud sürümünde, Sıvılaştır filtresi önceki sürümlerde olduğundan önemli oranda daha hızlıdır. Sıvılaştır filtresi şimdi de Akıllı Nesne video katmanları dahil olmak üzere Akıllı Nesneleri desteklemekte ve bir akıllı filtre olarak uygulanmaktadır.

Sıvılaştır filtresinde yapılan bir başka geliştirme, Yeniden Yapılandırma aracı için eklenen bir davranıştır. Aracı bir çarpıtma üzerinden sürüklerken alt (Windows) veya Option (Mac OS) tuşunu basılı tutarsanız, Yeniden Yapılandırma aracı, geriye ölçeklemek veya çarpıtmayı kaldırmak yerine çarpıtmayı düzgünleştirir.


image

Sıvılaştırmayı akıllı filtre olarak uygulama | Yalnızca Creative Cloud

Başa dön


Sıvılaştır filtresi, Akıllı Nesne video katmanları dahil olmak üzere Akıllı Nesneleri destekler ve akıllı filtre olarak uygulanır. Sıvılaştır filtresini Akıllı Nesneye uygularken, ağlar artık belgenize otomatik olarak kaydedilir. Akıllı Nesnelere uygulanan ağlar sıkıştırılır ve Sıvılaştır filtresi yeniden uygulanırken yeniden düzenlenebilir. Gömülü ağların (sıkıştırılmış olanların bile) dosya boyutunu büyüttüğünü unutmayın.

Sıvılaştır filtresini bir akıllı filtre olarak uygulamak için:

1. Katmanlar panelinde bir Akıllı Nesne katmanı seçin.

2. Filtre > Sıvılaştır seçeneğini belirleyin.


image

Deformasyon araçları

Başa dön


Sıvılaştır iletişim kutusundaki birkaç araç fare düğmesini basılı tuttuğunuz ya da sürüklediğiniz zaman fırça alanını deforme eder. Deformasyon, fırça alanının merkezinde yoğunlaşır ve fare düğmesini basılı tuttukça ya da bir alanın üzerinde tekrar tekrar sürükledikçe efekt artar.

İleri Çarpıtma aracı image Siz sürüklerken pikselleri ileriye doğru iter.

image Düz bir çizgiyi, tıklattığınız bir önceki noktadan sürükleme efekti yaratmak için Çarpıtma aracıyla, Sola İt aracıyla ya da Ayna aracıyla Shift tuşu basılıyken tıklatın.

Yeniden Yapılandırma aracı image Önceden eklediğiniz deformasyonu ters çevirir; bunun için fare düğmesini basılı tutup sürükleyin.

Saat Yönünde Burgu aracı image Fare düğmesini basılı tutarken ya da sürüklerken pikselleri saat yönünde döndürür. Pikselleri saatin tersi yönde döndürmek için fare düğmesini basılı tutarken ya da sürüklerken Alt tuşunu (Windows) ya da Option tuşunu (Mac OS) basılı tutun.

Büzme aracı image Fare düğmesini basılı tutarken veya sürüklerken pikselleri fırça alanının merkezine taşır.

Şişirme aracı image Fare düğmesini basılı tutarken ya da sürüklerken pikselleri fırça alanının merkezinden uzaklaştırır.

Sola İt aracı image Aracı düz yukarı sürüklediğinizde pikselleri sola taşır (aşağı sürüklerseniz pikseller sağa taşınır). Ayrıca bir nesnenin boyutunu büyütmek için o nesnenin etrafında saat yönünde sürükleyebilir ve boyutunu küçültmek için saatin tersi yönde sürükleyebilirsiniz. Pikselleri sağa taşımak için düz yukarı sürüklerken (ya da sola taşımak için aşağı sürüklerken) Alt tuşunu (Windows) ya da Option tuşunu (Mac OS) basılı tutun. (CS5) Ayna aracı image Pikselleri fırça alanına kopyalar. Konturun yönüne dik alanı aynalamak için sürükleyin (konturun soluna). Konturun tersi yöndeki alanı aynalamak için Alt tuşu (Windows) ya da Option tuşu (Mac OS) basılıyken tıklatın (örneğin aşağı yönde bir konturun üzerindeki alan). Yansıtmak istediğiniz alanı dondurduğunuzda Alt tuşu ya da Option tuşu basılıyken sürüklemek genellikle daha iyi sonuçlar verir. Sudaki yansımaya benzer bir efekt oluşturmak için çakışan konturlar kullanın.

(CS5) Türbülans aracı image Pikselleri düzgün şekilde karıştırır. Ateş, bulut, dalga ve benzer efektler oluşturmak için kullanışlıdır.


Deformasyon aracı seçenekleri

İletişim kutusunun araç seçenekleri alanında aşağıdaki seçenekleri belirleyin:

Fırça Boyutu Görüntüyü deforme etmek için kullanacağınız fırçanın genişliğini ayarlar.

Fırça Yoğunluğu Fırçanın kenarda nasıl yumuşayacağını kontrol eder. Efekt fırçanın ortasında en güçlü ve kenarda daha az belirgin durumdadır.

Fırça Basıncı Önizleme görüntüsünde bir aracı sürüklediğinizde deformasyonların yapılma hızını ayarlar. Düşük bir fırça basıncı kullanmak değişikliklerin daha yavaş oluşmasına neden olur, böylece değişiklikleri tam olarak doğru anda durdurmak mümkün olur.

Fırça Hızı Aracı (örneğin Burgu aracını) önizleme görüntüsünde sabit tuttuğunuzda deformasyonların uygulanma hızını ayarlar. Ayar ne kadar yüksekse deformasyonların uygulanma hızı da o kadar yüksek olur.

(CS5) Türbülans Değişimi Türbülans aracının pikselleri ne kadar sıkı karıştıracağını kontrol eder.

(CS5) Yeniden Yapılandırma Modu Yeniden Yapılandırma aracı için kullanılan seçtiğiniz mod, önizleme görüntüsünün araç tarafından nasıl yeniden yapılandırılacağını belirler.

Stilus Basıncı Stilus tabletinden gelen basınç okumalarını kullanır. (Bu seçenek yalnızca bir stilus tabletiyle çalışırken kullanılabilir.) Seçildiğinde, araca ilişkin fırça basıncı stilus basıncının Fırça Basıncı değeriyle çarpımına eşit değer olur


image

Görüntüyü deforme etme

Başa dön


Not: Yazım katmanı ya da şekil katmanı seçiliyse, devam etmeden önce katmanı rasterleştirerek yazımı ya da şekli Sıvılaştır filtresi tarafından düzenlenebilir yapmanız gerekir. Yazım katmanını deforme etmeden yazımı deforme etmek için Yazım Katmanına ilişkin Çarpıtma seçeneklerini kullanın.

1. Deforme etmek istediğiniz katmanı seçin. Geçerli katmanın yalnızca bir parçasını değiştirmek için o alanı seçin.

2. Filtre > Sıvılaştır'ı seçin.


485

3. Görüntünün değiştirmek istemediğiniz alanlarını dondurun.

4. Önizleme görüntüsünü deforme etmek için sıvılaştırma araçlarından herhangi birini seçin. Görüntüyü deforme etmek için önizleme görüntüsünün içinde sürükleyin.

5. Önizleme görüntüsünü değiştirdikten sonra şunları yapabilirsiniz:

image

Değişiklikleri tamamen veya kısmen tersine çevirmek için Yeniden Yapılandırma aracını image ya da Yeniden Yapılandırma Seçenekleri'ni kullanabilirsiniz.

image

Görüntüyü yeni yollarla değiştirmek için başka araçlar kullanabilirsiniz.

6. Aşağıdakilerden birini yapın:

image

Sıvılaştır iletişim kutusunu kapatmak için Tamam'ı tıklatın ve değişiklikleri etkin katmana uygulayın.

image

Değişiklikleri katmana uygulamadan Sıvılaştır iletişim kutusunu kapatmak için İptal'i tıklatın.

image

Önizleme görüntüsüne yapılan tüm deformasyonları geri almak ve tüm seçenekleri varsayılan değerlerine döndürmek için Alt tuşunu (Windows) ya da Option tuşunu (Mac OS) basılı tutun ve Sıfırla'yı tıklatın.

image

Ek efektler oluşturmak için Düzen > Soldur komutunu kullanabilirsiniz.


image

Alanları dondurma ve çözme

Başa dön


Değiştirmek istemediğiniz alanları dondurabilir veya tekrar düzenlenebilir hale getirmek için dondurulmuş alanları çözebilirsiniz. Ayrıca, hem dondurulan hem de çözülen alanları tersine çevirebilirsiniz.


Alanları dondurma

Önizleme görüntüsünün alanlarını dondurarak bu alanları değişikliklere karşı korursunuz. Dondurulan alanlar, Dondurma Maskesi aracını image kullanarak boyadığınız bir maskeyle kaplanır. Alanları dondurmak için varolan bir maskeyi, seçimi ya da saydamlığı da kullanabilirsiniz.

Deformasyonları uygulamanıza yardımcı olması için maskeyi önizleme görüntüsünde görüntüleyebilirsiniz.

Dondurma Maskesi aracını kullanma Dondurma Maskesi aracını image seçin ve korumak istediğiniz alanın üzerinde sürükleyin. Bulunduğunuz nokta ve bir önce tıklattığınız nokta arasındaki düz çizgide dondurmak için Shift tuşu basılıyken tıklatın.

Varolan bir seçim, maske ya da saydamlık kanalını kullanma Sıvılaştır filtresini bir katmana seçim, katman maskesi, saydamlık veya alfa kanalı ile uyguluyorsanız, iletişim kutusunun Maske Seçenekleri alanındaki herhangi bir beş simge açılır menüsünden Seçim, Katman Maskesi,

Saydamlık veya Hızlı Maske seçeneğini belirleyin. Bu, önizleme görüntüsündeki alanların nasıl dondurulduğunu veya maskelendiğini belirler.

Tüm çözülen alanları dondurma İletişim kutusunun Maske Seçenekleri alanında Tümünü Maskele'yi tıklatın.

Çözülen ve dondurulan alanları ters çevirme İletişim kutusunun Maske Seçenekleri alanında Tümünü Ters Çevir'i tıklatın.

Dondurulan alanları gösterme ya da gizleme İletişim kutusunun Görünüm Seçenekleri alanında Maskeyi Göster'i seçin ya da seçimini kaldırın.

Dondurulan alanların rengini değiştirme İletişim kutusunun Görünüm Seçenekleri alanındaki Maske Rengi açılır menüsünden bir renk seçin.


Sıvılaştır filtresiyle maske seçenekleri

Görüntüde varolan bir seçim, saydamlık ya da maske varken, Sıvılaştır iletişim kutusu açıldığında bu bilgiler korunur. Aşağıdaki maske seçeneklerden birini kullanabilirsiniz:

Seçimi Değiştir image Seçimi, maskeyi ya da saydamlığı orijinal görüntüde gösterir.

Seçime Ekle image Maskeyi orijinal görüntüde göstererek, Dondurma Maskesi aracıyla seçime ekleme yapmanızı sağlar. Kanaldaki seçili pikselleri o anda dondurulmuş olan alana ekler.

Seçimden Çıkar image Kanaldaki pikselleri o anda dondurulmuş olan alandan çıkarır.

Seçimle Kesiştir image Yalnızca seçili ve dondurulmuş olan pikselleri kullanır.

Seçimi Ters Çevir image Seçili pikselleri dondurulmuş olan alanı ters çevirmek için kullanır.

Not: Bir seçim bulunuyorsa, filtre o seçimin bulunduğu dikdörtgen alanın önizlemesini ve işlenmesini kısıtlar. (Dikdörtgen seçim çerçevesi seçimlerinde seçili alan ve önizleme aynı olduğundan, yukarıdaki maske seçeneği menülerinden Seçim'i seçmenin hiç bir etkisi olmaz.)


Alanları çözme

image Düzenlenebilmeleri için dondurulan alanları çözmek üzere aşağıdakilerden birini yapın:

image

Çözme Maskesi aracını image seçin ve alanın üzerinde sürükleyin. Bulunduğunuz nokta ve bir önce tıklattığınız nokta arasındaki düz çizgide çözmek için Shift tuşu basılıyken tıklatın.

image

Tüm dondurulmuş alanları çözmek için iletişim kutusunun Maske Seçenekleri alanında Yok'u tıklatın.

image

Dondurulmuş ve çözülmüş alanları ters çevirmek için iletişim kutusunun Maske Seçenekleri alanında Tümünü Ters Çevir'i tıklatın.


image

Kafeslerle çalışma

Başa dön486

Kafes kullanmak deformasyonları görmenizi ve izlemenizi sağlar. Kafesin rengini ve boyutunu seçebilir ve bir görüntüdeki kafesi kaydedip diğer görüntülere uygulayabilirsiniz.

image

image

Ağ göstermek için iletişim kutusunun Görünüm Seçenekleri alanında Ağı Göster'i seçin ve ağ boyutu ile ağ rengini belirtin. Yalnızca bir ağ göstermek için Ağı Göster seçeneğini belirledikten sonra Görüntüyü Göster seçeneğinin seçimini kaldırın.

image

Deformasyon kafesi kaydetmek için önizleme görüntüsünü deforme ettikten sonra Kafesi Kaydet'i tıklatın. Kafes dosyası için bir ad ve konum belirtin ve Kaydet'i tıklatın.

image

Kayıtlı deformasyon ağını uygulamak için Ağı Yükle'yi tıklatın, uygulamak istediğiniz ağ dosyasını seçin ve Aç'ı tıklatın. Görüntü ve deformasyon ağı aynı boyutta değilse ağ görüntüye sığacak şekilde ölçeklenir.

image

(CS6) En son kaydedilen deformasyon ağını uygulamak için Son Ağı Yükle seçeneğini tıklatın.

image

(Creative Cloud) Ağlar, belgenize otomatik olarak kaydedilir. Akıllı Nesneler'e uygulanan ağlar sıkıştırılır ve yeniden düzenlenebilir.

Not: (Creative Cloud) Gömülü ağlar (sıkıştırılmış olanlar bile) dosya boyutunu büyütür.


image

Arka görünümlerle çalışma

Başa dön


Önizleme görüntüsünde yalnızca etkin katmanı göstermeyi seçebilir ya da önizleme görüntüsünde arka plan olarak ek katmanlar gösterebilirsiniz. Mod seçeneklerini kullanarak, değişiklikleri izlemek ya da bir deformasyonu farklı bir katmanda yapılmış başka bir deformasyonla hizalamak üzere arka planı etkin katmanın önüne ya da arkasına yerleştirebilirsiniz.

Önemli: Diğer katmanlar görüntülense bile yalnızca etkin katman deforme edilmiştir.

Arka planı gösterme Zemini Göster seçeneğini ve ardından Kullanım menüsünden Arka Plan'ı ve Mod menüsünden bir seçeneği belirleyin. Zemini göstermeden hedef katmandaki değişiklikleri gösterme Kullanım menüsünden Tüm Katmanlar'ı seçin. Opaklık 0 olarak ayarlandığında, yalnızca Sıvılaştır filtresinin tam efektlerini içeren hedef katman görüntülenir. Opaklık daha yüksek bir değere ayarlandığında hedef katmanda daha az Sıvılaştır filtresi efekti görüntülenir.

Hedef katman ile zemin arasındaki karıştırmayı değiştirme Bir Opaklık değeri belirtin.

Görüntü önizlemede hedef katman ile zeminin nasıl birleştirileceğini belirleme Mod menüsünden bir seçenek belirleyin.

Arka planı gizleme İletişim kutusunun Görünüm Seçenekleri alanında Arka Planı Göster'in seçimini kaldırın.


image

Deformasyonları yeniden yapılandırma

Başa dön


Önizleme görüntüsünü deforme ettikten sonra değişiklikleri yeni yollarla ters çevirmek ya da yeniden yapmak için çeşitli kontroller ve yeniden yapılandırma modları kullanabilirsiniz. Yeniden yapılandırmalar iki yolla uygulanabilir. Yeniden yapılandırmayı, dondurulmuş alanlardaki deformasyonu düzleştirerek görüntünün tümüne uygulayabilir ya da belirli alanları yeniden yapılandırmak için yeniden yapılandırma aracını kullanabilirsiniz. Deformasyona uğramış alanların yeniden yapılandırılmasını önlemek istiyorsanız Dondurma Maskesi aracını kullanabilirsiniz.


image

Dondurulmuş alanlardaki deformasyonu temel alan yeniden yapılandırma.

A. Orijinal görüntü B. Dondurulmuş alanlarla deforme edilmiş C. Sert modda yeniden yapılandırılmış (düğme kullanılarak) D. Çözülmüş, kenarlar Düzgünleştir modunda yeniden yapılandırılmış (araç kullanılarak)


Tüm görüntüyü yeniden yapılandırma


487

image Aşağıdakileri yapın:

image

(CS6) İletişim kutusunun Yeniden Yapılandırma Seçenekleri alanında Yeniden Yapılandır'ı tıklatın. Ardından, Yeniden Yapılandırmayı Geri Döndür iletişim kutusunda bir miktar belirleyin ve Tamam'ı tıklatın.

image

(CS5) İletişim kutusunun Yeniden Yapılandırma Seçenekleri alanında bir yeniden yapılandırma modu seçin. Ardından, efekti bir defa uygulamak için Yeniden Yapılandırma Seçenekleri alanındaki Yeniden Yapılandır seçeneğini tıklatın. Daha az deforme olmuş bir görünüm oluşturmak için yeniden yapılandırmayı bir defadan fazla uygulayabilirsiniz.


Tüm deformasyonları kaldırma

image İletişim kutusunun Yeniden Yapılandırma Seçeneği alanında Tümünü Geri Yükle seçeneğini tıklatın. Bu işlem, dondurulmuş alanlardaki deformasyonları da kaldırır.


Deforme edilmiş görüntünün bir parçasını yeniden yapılandırma

1. Deforme edilmiş olarak kalmasını istediğiniz alanları dondurun.

2. Yeniden Yapılandırma aracını image seçin ve iletişim kutusunun Araç Seçenekleri alanında fırça seçeneklerini belirtin.

3. (Yalnızca CS5) İletişim kutusunun Araç Seçenekleri alanında Yeniden Yapılandırma Modu'ndan bir seçenek belirleyin.

4. Yeniden yapılandırmak istediğiniz alan boyunca sürükleyin. Pikseller fırçanın ortasında daha hızlı hareket eder. Bulunduğunuz nokta ve bir önce tıklattığınız nokta arasındaki düz çizgide yeniden yapılandırmak için Shift tuşu basılıyken tıklatın.


(Yalnızca CS5) Başlangıç noktasından örneklenen deformasyonları yineleme

1. Önizleme görüntüsünü deforme ettikten sonra iletişim kutusunun Araç Seçenekleri alanındaki Mod menüsünden bu yeniden yapılandırma modlarından birini seçin.

2. Yeniden Yapılandırma aracını image seçin ve önizleme görüntüsündeki bir başlangıç noktasından sürükleyin.

Bu işlem, bir alanın kopyasını boyadığınızda Klonlama aracının yaptığına çok benzer olarak başlangıç noktasında örneklenen deformasyonun bir kopyasını oluşturur. Deformasyon yoksa efekt Geri Al moduyla aynıdır. Çeşitli efektler oluşturmak için tekrar tekrar yeni başlangıç noktaları oluşturabilir ve Yeniden Yapılandırma aracını kullanabilirsiniz.


(Yalnızca CS5) Yeniden yapılandırma modları

Aşağıdaki yeniden yapılandırma modlarından birini seçebilirsiniz:

Geri Döndür Herhangi bir türde düzgünleştirme yapmadan deformasyonları tekrar seçer.

Sert Dondurulmuş ve çözülmüş alanların arasındaki kenarlarda, piksel ızgarasındaki dik açıları korur (kafes tarafından gösterildiği gibi), bazen kenarlarda kesilmeler oluşabilir. Bu, çözülmüş alanları geri yükleyerek orijinal görünümlerine yakın duruma gelmelerini sağlar. (Orijinal görünümlerini geri yüklemek için Geri Al yeniden yapılandırma modunu kullanın).

Sıkı Zayıf bir manyetik alan gibi işlev görür. Dondurulmuş ve çözülmüş alanların arasındaki kenarlarda, çözülmüş alanlar dondurulmuş alanların deformasyonlarını alır. Dondurulmuş alanlardan uzaklaşıldıkça deformasyon azalır.

Düzgünleştir Dondurulmuş alanlardaki deformasyonları, çözülmüş alanlara düzgün ve kesintisiz deformasyonlarla yayar.

Gevşet Düzgünleştir efektine benzer efektleri, dondurulmuş ve çözülmüş alanlar arasında daha fazla süreklilikle üretir.

image Bir yeniden yapılandırma modunun yoğunluğunu ayarlamak için, bu modu Mod menüsünün üzerindeki etiketlenmemiş açılır pencere menüsünden seçiniz. Siz yoğunluğu ayarladıkça, görüntü yaptığınız değişikliklerin önizlemelerini yapar.


(Yalnızca CS5) Yeniden Yapılandırma aracına yönelik ek modlar

Yeniden Yapılandırma aracının, aracı kullandığınız alanı yeniden yapılandırmak için, aracı ilk tıklattığınız noktadaki (başlangıç noktası) deformasyonu kullanan üç ek modu vardır. Her tıklatışınızda yeni bir başlangıç noktası belirlemiş olursunuz, bu nedenle bir başlangıç noktasından efekt almak istiyorsanız Yeniden Yapılandırma aracını kullanmayı bitirene kadar fare düğmesini serbest bırakmayın.

Ötele Çözülmüş alanları, yeniden yapılandırmanın başlangıç noktasındaki ötelemeyle eşleştirmek için yeniden yapılandırır. Ötele seçeneğini, önizleme görüntüsünün tümünü ya da bir parçasını farklı bir konuma taşımak için kullanabilirsiniz. Tıklatır ve başlangıç noktasından spiral şeklinde kademeli olarak uzaklaşırsanız görüntünün bir kısmını fırçaladığınız alana öteler ya da taşırsınız.

Büyüterek Bük Çözülmüş alanları, başlangıç noktasında varolan öteleme, döndürme ve genel ölçeklemeyle eşleşecek şekilde yeniden yapılandırır.

Meyyal Çözülmüş alanları, öteleme, döndürme, yatay ve dikey ölçekleme ve eğriltme de dahil başlangıç noktasında varolan tüm deformasyonlarla eşleşecek şekilde yeniden yapılandırır.

Daha fazla Yardım konusu

"Smart Object Support for Blur Gallery and Liquify" (Bulanıklaştırma Galerisi ve Sıvılaştırma için Akıllı Nesne Desteği) konulu video


image


image


Yasal Bildirimler | Çevrimiçi Gizlilik İlkesi


488489