< Önceki | İçerik | Sonraki >

Katman veya katman maskesi sınırından seçim yükleme


image

Seçim olarak katman veya katman maskesi sınırları yükleme

Katmandaki tüm saydam olmayan alanları veya katman maskesi varsa, tüm maskeli olmayan alanları seçebilirsiniz. Bu alanları seçmek, saydam alanlarla çevrelenen veya saydam alan içeren görüntü içeriğini veya metni seçmek veya katmandaki maskeli alanları dışarıda bırakan seçim oluşturmak istediğinizde kullanışlıdır.

1. Aşağıdakilerden birini yapın:

image

Maskeli olmayan katmanda yalnızca saydam olmayan alanları seçmek için Katmanlar panelinde Ctrl (Windows) tuşunu veya Command (Mac OS) tuşunu basılı tutarak katman minik resmini tıklatın.

image

Katman maskesi olan katmanda maskelenmemiş alanları seçmek için Ctrl (Windows) tuşunu veya Command (Mac OS) tuşunu basılı tutup Katmanlar panelinde katman maskesi minik resmini tıklatın.

2. Zaten bir seçim varsa, aşağıdakilerden birini yapabilirsiniz:

image

Mevcut seçime pikseller eklemek için Ctrl+Shift (Windows) tuşlarına veya Command+Shift (Mac OS) tuşlarına basın ve Katmanlar panelinde katman minik resmini veya katman maskesinin minik resmini tıklatın.

image

Mevcut seçime pikseller eklemek için Ctrl+Alt (Windows) tuşlarına veya Command+Option (Mac OS) tuşlarına basın ve Katmanlar panelinde katman minik resmini veya katman maskesinin minik resmini tıklatın.

image

Mevcut seçimi ve piksellerin kesişimini yüklemek için Ctrl+Alt+Shift (Windows) tuşlarına veya Command+Option+Shift (Mac OS) tuşlarına basın ve Katmanlar panelinde katman minik resmini veya katman maskesinin minik resmini tıklatın.

image

Katmanın tüm içeriğini taşımak istiyorsanız, saydam maskesini yüklemeden Taşıma aracını kullanın.


Daha Fazla Yardım Konusu

image

image

Maskeler ve alfa kanalları hakkında Filtreleri uygulama videosu


image


image Twitter™ and Facebook posts are not covered under the terms of Creative Commons. Yasal Uyarılar | Çevrimiçi Gizlilik İlkeleri


280