< Önceki | İçerik | Sonraki >

Katmanları Otomatik Karıştır ile görüntüleri birleştirme


image

Katmanları otomatik karıştırma


image

Katmanları otomatik karıştırma

Başa dön


Resimleri, son birleşik görüntüde yumuşak geçişle bitiştirmek veya birleştirmek için Katmanları Otomatik Karıştır komutunu kullanın. Katmanları Otomatik Karıştır gerektiğinde çok ya da az pozlamalı alanları veya içerik farklılıklarını maskelemek için her katmana katman maskesi uygular. Katmanları Otomatik Karıştır yalnızca RGB ve gri tonlu görüntülerde kullanılabilir. Akıllı Nesneler, video katmanları, 3B katmanlar ya da arka plan katmanlarıyla çalışmaz.

Katmanları Otomatik Karıştır komutunun birçok kullanımı arasında, alanın genişletilmiş derinliğiyle birleşik bir görüntü elde etmek için bir sahnenin birden çok görüntüsünü odaklanmış farklı alanlarla karıştırabilirsiniz. Benzeri şekilde, birleşik bir görüntüyü bir sahnenin birden çok görüntüsünü farklı aydınlatmalarla karıştırarak oluşturabilirsiniz. Bir sahnenin görüntülerini birleştirmeye ek olarak, görüntüleri bir panoramada bitiştirebilirsiniz. (Yinede, birden çok görüntüden panorama oluşturmak için Fotoğraf Birleştir komutunun kullanılması daha iyi olabilir.)

image

Katmanları Otomatik Karıştır gerektiğinde çok ya da az pozlamalı alanları veya içerik farklılıklarını maskelemek için her katmana katman maskesi uygular ve eksiz birleşik görüntü oluşturur.


Adobe'nin önerdikleri Paylaşmak istediğiniz bir eğitim mi var?image

Depth of field blending (Alan derinliğini karıştırma)

Martin Evening

Adobe Photoshop for Photographers (Fotoğrafçılar için Photoshop) yayınından alınan bu bölüm ile daha fazla bilgi edinin.


1. Aynı belgede birleştirmek istediğiniz görüntüleri kopyalayın veya yerleştirin. Her görüntü farklı katmanda olur. Bkz. Katmanları çoğaltma.

2. Karıştırmak istediğiniz katmanları seçin.

3. (İsteğe bağlı) Katmanları hizalayın.

Katmanları elle ya da Katmanları Otomatik Hizala komutunu kullanarak hizalayabilirsiniz. Bkz: Görüntü katmanlarını otomatik hizalama.

4. Katmanlar halen seçili olarak Düzen > Katmanları Otomatik Karıştır'ı seçin.

5. Hedefi Otomatik Karıştır'ı seçin:

Panorama Çakışan katmanları bir panorama görüntüsünde karıştırır.

Yığın Görüntüleri Her ilgili alanda en iyi ayrıntıları karıştırır. Bu seçenek en iyi hizalanmış katmanlarda işler.

Not: Yığın Görüntüleri, bütün görüntülerden en iyi sonuçları elde etmek için bir sahnenin odaklanmış alanlarının birbirinden farklı olduğu veya farklı aydınlık alanlara sahip birden çok görüntüsünü karıştırır (ilk önce görüntüleri otomatik olarak hizalamalısınız)

6. Karıştırmanın rengini ve tonunu ayarlamak için Eksiksiz Tonlar ve Renkler seçeneğini belirleyin.

7. Tamam'ı tıklatın.

image Panorama oluşturmak ve alan derinliğini arttırmak amacıyla Otomatik Hizalama ve Otomatik Karıştırma kullanılması hakkında video için bkz. www.adobe.com/go/lrvid4120_ps_tr.

Daha fazla Yardım konusu


image


image


Yasal Bildirimler | Çevrimiçi Gizlilik İlkesi


260