Photoshop Göz Rengi Değiştirme – Fotoğraf Efektleri

0
518

Dosyaları buradan İndir!
Model Görselini indirmek için :https://mega.co.nz/#!bBR0zaSQ!cS7xrxB2o0FejkdoGEUc2-CtIdEv6i2gaV0Ooys_JZs

PSD Dosyasını indirmek için :https://mega.co.nz/#!PUYknBpa!sNcFsneU4uXNjfQz9kS04YbDBT8ukEdBRgyLPe9MI9I

Göz Rengi Değiştirme işlemi için temel düzeyde Photoshop bilginizin olması yeterlidir. Göz Rengi değiştirme işlemi çok basit olup bir o kadar da eğlencelidir.

Gözünüzün hangi renkte daha güzel olduğunu ve arkadaşlarınızın göz renkleri değiştirmek istediğinde bu eğitimi izlemen yeterli olacaktır. Ayrıca Fotoğraflarında Gözünüzün biraz daha ön planda olmasını yine bu eğitim sayesinde uygulayabileceksin.

İlk olarak Modeli Photoshop programına aktardıktan sonra Universal Renk İkonlarından Hue/Saturation seçeneğine git. Hue değerini herhangi bir değer olarak belirleyin. Katmanlar Paneline gelen Hue/Saturation katmanın yanında maske olacaktır. Maske’nin içini tamamen siyah ile boyayın. Siyah ile boyamak için Maskeye çift tıklayın açılan pencerede Invert seçeneğine gidin.

Yumuşak ve Beyaz Renkte Fırça seçin Modelin Göz kısmına gelin ve hafifçe iki gözünüde boyayın. Daha sonra Hue/Saturation katmanına tıklayın. Karşına çıkan pencerede Hue değerini dilediğin gibi değiştir. Göz Renklerin Değiştiğini göreceksiniz.

Ön Plana Çıkarmak için Universal Renk Ikonlarından Solid Color seçeneğine git. Beyaz bir renk seçin. Yukarıdaki işlemde yaptığımız gibi Katmanlar Paneline gelen Solid Color katmanın yanında maske olacaktır. Maske’nin içini tamamen siyah ile boyayın. Siyah ile boyamak için Maskeye çift tıklayın açılan pencerede Invert seçeneğine gidin. Daha sonra Yumuşak ve Beyaz Renkte Fırça seçip sadece Göz bölgelerini boyayın ve Katmanlar Panelinin üzerinde yer alan Karışım Modlarından Overlay seçeneğine git.

Eğer çok parlak oluyorsa Opak Katmanlar Panelinin üstünde yer alan Opak (Opacity) değerini düşürebilirsin. Göz kararı ile belirli bir değerde Opacity değerini belirleyebilirsin.

Göz etrafındaki Kırmızı bölgeleri kaldırmak için; Universal Renk İkonlarından Hue/Saturation seçeneğine git. Master yazan kutucuğa tıklayın ve Kırmızı bölgeleri kaldıracağımız için Reds seçeneğini seçin. Saturation değerini eksi yönde belirli bir değerde bırakın. Katmanlar Paneline gelen Hue/Saturation katmanın yanında maske olacaktır. Maske’nin içini tamamen siyah ile boyayın. Siyah ile boyamak için Maskeye çift tıklayın açılan pencerede Invert seçeneğine gidin. Yumuşak ve Beyaz Renkte Fırça seçin Modelin Göz kısmındaki kırmızı bölgelere gelin ve hafifçe iki bölgeyi de boyayın. Yine Opacity değerini göz kararın ile belirleyebilirsin.

Çok kısa bir sürede Farklı Renkte ve Ön Planda Bir Göza sahip olacaksın.

Kolay gelsin.
Her türlü soru, görüş ve önerilerin içinBlack Desıgn adresinden belirtebilir sormak istediklerin hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

https://www.facebook.com/BlackDesign5