Photoshop Action Yapımı – Tek Tıkla Keskinleştirme ve Netleştirme

0
1057

Tek tıkla netleştirme eğitim modülünde Photoshop Action nasıl yapılır onu anlattık. Umarım eğitimden memnun kalırsınız. İyi seyirler. Çalışma dosyalarını http://www.pcderslerim.com sitesinden indirebilirsiniz.

Adobe photoshop programında bir çok işlemi aslında tek tıkla yapabilirsiniz. Yaptığınız işlemleri kayıt ederseniz eğer bir sonraki aşamada tüm fotoğraflarınızı neredeyse hiç zaman kaybı olmadan rötuşlayabilir ve hızlı bir şekilde müşterinize verebilirsiniz.

Bunların hepsini Adobe Photoshop programının bize sağladığı Action Paneli ya da Paleti sayesinde gerçekleştiriyoruz. Photoshop içerisindeki actionların kullanımı hem basit hem de bir o kadar pratik gerektiriyor. Pratik yaparak ve birçok hata yaparak çok güzel actionlar yapabilirsiniz.

Photoshop action yapmak için ilk önce yapacağınız işlemlerin tam olarak ne olduğundan emin olmanız gerekir. Katmanların düzeni, seçtiğiniz fırçanın rengi, boyutu gibi birçok etkene aynı anda dikkat etmeniz gerekir. Yoksa gelecekte action yüklemeden sonra birçok farklı sorunlarla karşılaşacaksınız.

Karşılaşacağınız en basait problemlerden bir tanesi Photoshop Action yüklemeden sonra kurduğunuz action çalışmaması. Ya ad yaptığınız aşamalarda fırçanın boyutu küçükse ya da farklı bir renk seçmişseniz bu aşamaları da kayıt altına aldığı için bu seferde işinizi hızlandırmak yerine tam tersi yavaşlatabilirsiniz.

İlk başta da söylediğim gibi Photoshop action yapmak, photoshop action kurması kadar kolay. Ancak zamanla sadece kendinizi geliştirebilir ve çok güzel actionlar yapabilirsiniz.

Şimdilik başınızı arkaya yaslayın ve Photoshop Action nasıl yapılır eğitim modülünü izleyin. Pratik yapmadan geçmeyin. Tüm dosyaları sizlere verdiğimiz linklerden indirebilirsiniz. Ücretsiz indirme linkleri makalenin en üstünde ya da en altında yer alacaktır.

.

Yorumlarınıza hızlı cevap verebilmemiz için çevrelerine ekle:
Google+: http://plus.google.com/+afganrasulov (Önerilir)

Pcderslerim eğitimlerini izlediğin için teşekkürler.
Ücretsiz photoshop eğitimleri için abone olmayı unutma!

Abone ol: http://goo.gl/RxFw8I

Takipte kalın: https://www.youtube.com/user/afganrasulov

Diğer eğitim albümlerimiz:

Temel Eğitim Seti: http://goo.gl/Z2gKd3
Manipülasyon Çalışmalarımız: http://goo.gl/70k6Aw
Yaratıcı ve Pratik Bilgiler: http://goo.gl/2oCFoT
Speed Art Çalışmalarımız: http://goo.gl/3sL5I5

Her türlü soru, görüş ve önerilerin için www.pcderslerim.com/forum adresinden belirtebilir ya da forumu inceleyerek sormak istediklerin hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Google+: http://plus.google.com/+afganrasulov (Önerilir)
Facebook: https://www.facebook.com/pcderslerim
Twitter: https://twitter.com/pcderslerim .

Grafik tasarım programı Photoshop ile ilgili online ücretsiz özel türkçe ders paylaşımları yapıyoruz. Her bir çalışma türkçe özel ders. Özel türkçe dersleri diyorum çünkü eğitimlerimizin kalitsine güveniyoruz. Üst seviye eğitimlerimize bakmayı unutmayın.

İlgili anahtar kelimeler:
– Eğitim dersleri,
– Resim dersleri
– Photoshop cs5
– Photoshop dersleri
– Photoshop dersi .

Pcderslerim SEO Uzman Şirketimiz:
– Creative Solutions http://www.medyamur.com